Czech English French German Latvian Portuguese Russian Turkish Vietnamese

Kalendář událostí

Kdo je online?

13 přihlášených
15 návštěvníků

AC logo 

V rámci projektu Active Citizens jsme zorganizovali divadelní představení v Českém Brodě

plakt-pro-zpravodajVíce informací o našem projektu zde.

Přestože se jedná již o ukončený projekt, pro nás to byl jen začátek - škola i nadále pořádá akce pro MŠ, ZŠ a širokou veřejnost. O uskutečněných akcích čtěte zde.


Článek v Kolínském deníku

Článek v Českobrodském zpravodaji

Další článek o akci na webu projektuCo je Active Citizens?

Active Citizens – komunitní vzdělávání pro střední školy je tříletý projekt, který od roku 2012 společně realizují organizace  British Council a Člověk v tísni, o.p.s. – program Varianty. Cílem je vzdělávání učitelů a studentů, rozvoj škol jako center komunitního života a tvorba nové metodiky. Projekt je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. V současné době je do projektu zapojeno 14 středních škol z celé republiky.

Jak projekt probíhá?

Každá škola je zastoupena dvěma učiteli. Během úvodního setkání a tří seminářů si tito učitelé zážitkovou formou osvojí praktické techniky, jak studenty vést k lepšímu poznání sebe sama, vztahů v jejich okolí, své vlastní komunity a k zapojení do komunitního dění.

Učitelé na svých školách vytvoří studentské týmy (tým může být složen ze studentů různých ročníků nebo třeba jen jedné třídy). Studenti na každé škole za pomoci učitelů analyzují situaci v jejich komunitě, definují její potřeby a oslovují externí partnery pro spolupráci (např. orgány státní správy, komerční subjekty, nebo neziskové organizace). Spolu s nimi pak hledají řešení vybraného tématu. Poté nastává fáze přípravy a realizace vlastních projektů, které konkrétním způsobem přispějí ke zlepšení života v komunitě. Spolupráce mezi školou a partnery na vlastním projektu vede k vytvoření dlouhodobých a oboustranně přínosných vztahů.

Celý cyklus je ukončen závěrečným setkáním učitelů a zástupců studentských týmů, které je zaměřeno na výměnu a sdílení zkušeností a diskuzi s odbornou veřejností.

V průběhu celého cyklu mají učitelé, pokud chtějí, možnost zapojit se a přispět k tvorbě nové metodiky komunitního vzdělávání pro české střední školy. Tato metodika bude doplněna dokumentárním filmem, který vzniká v průběhu celého projektu.

Myšlenkově metodika vychází z metodiky programu rozvoje komunit Active Citizens, kterou organizace British Council používá v několika desítkách zemí světa. 

Leták projektu ke stažení zde.

Časový harmonogram projektu zde.

Více najdete na www.activecitizens.cz

Koordinátorky projektu na naší škole

Ing. Ivana Sobíšková
Ing. Bc. Jana Stanková

 

Náš tým Active Citizens
tm 00311

 

 

 1. setkání koordinátorů - 16. a 17. dubna 2013, Praha

2. setkání koordinátorů - 12. a 13. září 2013, Šlapanice u Brna

3. setkání koordinátorů a studentů - 17. až 19. října 2013, Praha

 

 

ESF

logo mesto ceskybrod logo stc kraj scio logo cermat logo

 

Přihlásit se   

Přihlášení

Střední odborná škola Český Brod - Liblice, Školní 145
Copyright © 2014