DISTANČNÍ VÝUKA V RÁMCI NOUZOVÉHO STAVU

Vážení studenti a rodiče,

vláda svým usnesením ze dne 12. 3. 2020 vyhlásila nouzový stav a zakázala osobní přítomnost žáků a studentů při vzdělávání nebo studiu v souvislosti s onemocněním Covid-19.

Zastavení výuky je určitým znepříjemněním vašeho studentského života. Ujišťuji vás, že se naše škola udělá vše pro to, abychom tento stav zvládli pozitivně. Všichni učitelé jsme připraveni vám vyjít vstříc, poskytnout vám v maximální míře podporu, informace a studijní materiály. Připravujeme pro vás distanční výuku pomocí informačního systému Moodle, který bude v následujících týdnech sloužit k výuce, zadávání úkolů a testování znalostí a dovedností. K zobrazení informačního systému vám stačí počítač nebo mobilní telefon s přístupem k internetu. Všechny úkoly k jednotlivým předmětům teď budete řešit v tomto systému. Obdržíte sérii návodů a pokynů, jak informační systém používat.

Přístup do informačního systému je možný na stránce www.sosceskybrod.cz/moodle, odkaz bude během dneška umístěn na úvodní stránce webu školu. Přihlašovací údaje Vám budou vygenerovány v následujících hodinách a přijdou vám do školního e-mailu s předmětem zprávy „SOŠ Český Brod – Liblice: Nový uživatelský účet“. V průběhu pondělí pak budete přiřazeni do svých předmětů. Prvním cílem je, abyste se do informačního systému Moodle úspěšně přihlásili, vstupní přihlášení do systému je povinné učinit do pondělní 12 hodiny. Pokud s tím budete mít jakýkoliv problém, pište na e-mailovou adresu podpora@sosceskybrod.cz nebo pro řešení vašich problémů využijte tým s názvem Podpora Moodle v Teamsech, kam jste byli dnes přidáni. Tyto kanály budou v průběhu distanční výuky sloužit k dotazům ohledně fungování systému a budeme vám na nich radit s problémy.

Milí studenti, věřím, že v těchto dnech je nejdůležitější mít dobrou a veselou mysl, nebát se, nepanikařit, vše promýšlet a analyzovat na základě všech dostupných dat a racionálně vyhodnotit situace. Prosím, pojďme i v omezeních, která nás čekají najít pozitivní – čas na samostudium či použití moderních metod výuky. Přeji nám všem co nejméně stresu, který nám škodí, bystrý nadhled a hodně zdraví. Věřím, že to zvládneme.

Za tým spolupracovníků

Ing. Darina Doškářová