Návštěva divadelního představení Pygmalion

1 2_20170329_14215118651 5_20170329_1836165665V pátek 17. března naše škola navštívila pražské Divadlo na Vinohradech, aby zhlédla představení Pygmalion od G.B. Shawa. Jde o tradiční jarní akci naší školy, která pomáhá studentům v přípravě na maturitní zkoušku z českého jazyka a literatury.
Cestou do divadla jsem se zastavili u výrazné dominanty pražských Vinohrad – Kostela sv. Ludmily, který rovněž souvisí s literární historií, ženil se v něm totiž slavný český spisovatel Jaroslav Hašek.
Představení sklidilo velmi pozitivní ohlas. Ústřední dvojici Lízu Doolitlovou a profesora Higginse skvěle ztvárnili Šárka Vaculíková a Jan Šťastný. Ozvaly se ojedinělé hlasy, že Líza byla moc „uječená“, ale ono to k ní tak nějak patří.

Další foto zde.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.